Консультанти всіх магазинів сейфів без сумніву підтверджують: до них майже щодня приходять кілька покупців, які не можуть визначитися, який сейф купити. І це звичайна ситуація! Адже вибір домашнього сейфа, як і офісного, дуже складний. Потрібно вивчити все: від рівня захисту до розмірів і дизайну. Щоб ви не змогли заплутатись, ми розробили невеликий покроковий огляд!

Сейфи за призначенням

Найперше і найважливіше – ви повинні вирішити для самих себе, для чого потрібен сейф. Всі моделі діляться на кілька категорій в залежності від призначення:

  • Універсальні. Це найпростіший і найбільш поширений тип сейфа. По суті, це металева коробка з дверима, закритими на замок. Така конструкція сейфа передбачає широкий вибір розмірів, оснащення, захисту. А головне: подібними виробами можна користуватися для зберігання того, що зручно – від грошей і дорогоцінних металів до особистих речей. При цьому ціна універсального сейфа при інших однакових характеристиках буде нижчою, ніж більш складного спеціалізованого. 
  • Збойові. Зберігати пістолет чи, наприклад, ніж можна і в звичайному сейфі. В цю категорію входять в основному моделі для розміщення гвинтівок. Вони відрізняються за конструкцією: високий вузький короб з ложементами чи кріпленнями для одного або кількох стволів, ящиками для патронів і іншої амуніції. А ще можна вибрати сейф з вікном з ударостійкого скла – для колекційних гвинтівок, якими хочуть похизуватися перед гостями.
  • Ювелірні. Найчастіше ці моделі використовують в магазинах і майстернях, але їх купують і для дому. Розмір сейфа такого типу компактний, він  не буває більшим ніж валіза. Всередині нього є секції для ювелірних виробів, будь-які з них в окремих випадках навіть можуть мати свій окремий замочок. А ще такі сейфи відрізняються за внутрішнім оздобленням з використанням бархатистого матеріалу, що знижує ризик появи дрібних подряпин на цінностях, що зберігаються.
  • Для депонування. Такі пристрої складно сприймати у якості сейфів для дому – дуже специфічний сценарій їх використання! В ньому є невеликі отвори для швидкого і легкого закидання всередину купюр чи невеликих за розмірами предметів. Завдяки цьому, наприклад, касир в магазині може класти всередину готівкову оплату за проданий товар. Але у нього немає доступу до того, що зберігається всередині сейфа, а тому він не може нічого достати.
  • Банківскі. Це дійсно комерційні вироби з чіткою орієнтацією на заданий сегмент ринку, а саме фінансові установи, в яких можуть зберігатися величезні суми грошей, зливки з дорогоцінних металів, цінні папери та ін. Такі сейфи відрізняються високим рівнем захисту, наявністю мінімум двох-трьох замків, і відповідною вартістю. А ще банківські моделі часто роблять на замовлення для конкретного покупця.

Рівні захисту сейфа

У будь-якій розмові про те, як вибрати сейф, більшість покупців починають саме з його захищеності. 

Без заглиблення в технічні нюанси та перевірку таких пристроїв, їх прийнято розділяти на кілька груп:

  • Базові. Їх ще можуть називати одностінними чи навіть незахищеними. Такі моделі відрізняються найпростішою конструкцією сейфа з одним замком, одинарними стінками, зробленими з тонкої сталі та відсутністю додаткових елементів захисту від будь-чого. Через це такий виріб береже речі, що в ньому знаходяться, лише від випадкового доступу (наприклад, дітей і колег по кабінету). Професійний злодій розкриє такий сейф за пару хвилин... Натомість і ціна мінімальна.
  • Зламостійкі. До цієї категорії належать сейфи, які пройшли якусь сертифікацію по стійкості до злому. У всьому світі існує безліч стандартів та класів. Чим довше сейф чинить опір механічному або інтелектуальному злому, тим вищим є індекс його захисту. Загалом такі моделі відрізняються за металом, товщина якого може бути від 5 мм, подвійними стінками з наповнювачем з армованого бетону, захистом від висверлювання замка тощо.

ЗАРУБІЖНІ СТАНДАРТИ ВОГНЕСТІЙКОСТІ.

Стандарт

Клас вогнестійкості

Гранична температура всередині сейфа, о С 

Число термопар усередині корпусу сейфа

Внутрішні індикатори стану заповнення сейфа

Скидання

EN ECBS (Европа)

EN 1047-1 

P      60      120

170

9

Нет

есть 9.1 м

D

70

DIS

50

UL (США)

UL 72

Class 350

177

5

читається – не читається

є 9.1 м (додатково)

Class 150

66

Class 125

52

EN ECBS (Европа)

EN 15659

LFS    30      60

170

9

Так

Так

SP (Швеція) Technical Research Institute of Sweden

NT FIRE 017

P        D      DIS  60      90     120

170

6

Так

Так

KS (Корея) KSA

KS G 4500 

 -

177

4

заповнення папером внутрішнього об'єму сейфа від 25 до 50% читається - не читається

Є

JIS (Япония)

JIS-S 1037

 -

177

4

читається – не читається

Є

ГОСТ (Росія)

ГОСТ Р50862

Б

170

11

10% об'єму папір читається - не читається

є 6.1 м (але реально скидання не проводиться – немає необхідних умов)

Д

70

1 носій інформації

ДИС

50

1 носій інформації

  • Вогнестійкі. Це хороший вибір сейфа для дому, якщо є необхідність зберігати готівку, документи або, припустимо, сімейний архів – все те, що боїться пожежі. Головна особливість – вогнетривкий наповнювач подвійних стінок. Він забезпечує мінімум 30 хвилин збереження в сейфі температури не вище 170 ° С (пожежа має близько 800 °С, але в тестах доводять температуру до 1000-1100 ° С). Як і зламостійкі моделі, вогнестійкі проходять сертифікацію та отримують клас захисту.
  • Вогнезламостійкі. Як можна здогадатися, це симбіоз описаних категорій. Такі сейфи чинять стійкий опір не тільки спробам розкрити їх, а й протистоять вогню. Щоправда, постає питання, чи доречно мати вдома сейф такого класу. Адже ціна виробу буде максимальною, а використання не найзручнішим (через наявність 2-3 замків та товстих стінок, які суттєво зменшують внутрішній об'єм шафи). Це виправдано для зберігання лише чогось особливо цінного.

Окремо варто звернути увагу на сертифікацію захищених сейфів у нашій країні. Наприклад, сьогодні в Україні діє два стандарти зі зламостійкості: ДСТУ EN 1143-1 та ДСТУ EN 14450. Обидва документи ідентичні до нормативів ЄС, але орієнтуватися варто на перший (другий стосується лише металевих шаф). ДСТУ EN 1143-1 має 14 класів: від 0 до XIII. 

Але однозначної відповіді на питання, який клас сейфу кращий, немає. Все залежить від умов на об'єкті та вартості речей, що зберігаються. Наприклад, для будинку достатньо навіть ІІІ класу. Такий сейф виготовляється зі сталі 18 мм, має подвійні стінки товщиною 50-70 мм з бетонним наповнювачем і 2 замки з блокуванням ригелю при зломі. (60 хвилин). Втім, це вже тема окремої статті. Головне ж при покупці – переконатись у наявності відповідного ступеня захисту, який підтверджується сертифікатом державного зразка та прибитою зсередини табличкою з паспортом виробу.

Замки для сейфів

Іноді покупці запитують, що краще: цифрові чи аналогові сейфи. Мова йде саме про замки. Тут теж немає однозначної відповіді! Адже у кожного виробу є свої плюси та мінуси. Тому коротко розкриємо нюанси всіх типів:

  • Ключові. Це найтрадиційніші замки, для відкриття яких потрібен ключ. Зазвичай у сейфах використовують циліндричні та сувальдні замки – надійні та недорогі. Правда, потрібно змиритися з певною незручністю (ключ доводиться носити з собою або зберігати в надійному місці) і ризиками (ключ можуть вкрасти, а сам замок – розкрити з допомогою спеціальної відмички).
  • Кодові механічні. Якщо вам потрібен високий рівень захисту, але немає бажання переплачувати, варто вибрати сейф із таким пристроєм. Його співвідношення ціни та якості – відмінне! При відкритті замка потрібно крутити шайбу для введення цифр із секретного коду. Тобто ключ не потрібен і відмичка не допоможе. Щоправда, з шайбою треба вміти поводитися, це потребує терпіння.
  • Кодові електронні. Мабуть, це найкраща відповідь на питання, який купити сейф для дому. У такому замку потрібно вводити цифровий код-пароль, але не з допомогою шайби, а з використанням невеликої клавіатури. Це набагато зручніше та швидше! Щоправда, і ціна такого механізму вища. А ще слід регулярно міняти батарейки, щоб раптово не опинитися перед наглухо замкненим ящиком.
  • Скануючі. У конструкції цього типу сейфа використовується по-справжньому надсучасне оснащення: сканери відбитків пальця, обличчя або навіть сітківки ока! Завдяки цьому не треба запам'ятовувати код – відкрити сейф так само легко, як розблокувати смартфон. Причому робити це можете лише ви, оминути систему майже неможливо. Мінус очевидний: найвища ціна серед усіх замків.
  • Комбіновані. У дійсно захищених сейфах обов'язкове правило: використання 2-3 незалежних замків. Вони можуть бути одного або різного типу, з однаковим або різним функціоналом. У будь-якому випадку це підвищує рівень зламостійкості, але разом з тим і вартості виробу. А ще подібний сейф менш зручний, ніж з одним замком.

Втім, докладніше про те, як вибрати замок для сейфа, читайте в окремій статті за цим посиланням. Це зробить вибір домашнього сейфа, як і офісного, більш усвідомленим.

Габарити сейфів

Практика показує: далеко не кожен покупець може чітко визначити, який розмір сейфа йому потрібен. Щоб спростити вибір, орієнтуйтесь на три умовні групи:

  • Компактні. Це мініатюрні сейфи заввишки до 300 мм. З одного боку, їх можна сховати в будь-якій кімнаті та всередині меблів. З іншого боку, в таких сховищах містяться лише невеликі речі: готівка, ключі, печатки, прикраси, фотографії або документи (максимум розміру А4).
  • Середні. Розмір цього сейфа оптимальний для більшості покупців. При висоті від 300 до 600 мм шафа здатна вмістити досить багато цінностей, у тому числі й навіть габаритних. Подібні моделі також підходять для бухгалтерії з її об'ємними папками з паперами.
  • Великі. Моделі з висотою понад 600 мм вважаються повнорозмірними – це вже справді шафи. В них можна покласти і зберігати будь-що: від багаторічного архіву документації до кількох рушниць. Щоправда, зробити подібний сейф потайним на порядок важче, та й монтаж складний. 

Але не поспішайте одразу за цією схемою визначати, який розмір домашнього сейфа підійде для ваших потреб! Адже тут було вказано тільки зовнішні габарити. А внутрішні можуть дуже відрізнятися в залежності від моделі. Наприклад, товщина стінок може бути і 50 мм, і 200 мм. Від цього змінюється також і внутрішній об’єм сейфа. Такі нюанси варто уточнювати по кожній моделі, яка зацікавила, ще до покупки. У жодному разі не варто замовляти сейф впритул. Такий виріб купується не на один рік. Тому краще брати із запасом у 20-30% обсягу під майбутнє збільшення кількості цінностей, які в ньому зберігатимуться.

Встановлення сейфа

Хоч монтаж і не відноситься безпосередньо до розмови про те, який вибрати сейф для дому чи офісу, але на цю тему все одно варто звернути трохи уваги. Деякі нюанси можуть опосередковано вплинути на ваше рішення про покупку. 

Наприклад, це стосується способу встановлення сейфа:

  • Вмонтований. Така шафа встановлюється прихованим способом всередині стін і ніш. Його можна заховати, закривши картиною чи, наприклад, книжковою шафою, що зсувається. Це забезпечує непоганий додатковий рівень захисту від зловмисників. Але можливість подібного монтажу є не завжди, і в ідеалі його слід передбачити ще на стадії ремонту приміщення.
  • Меблевий. По суті, це теж прихований монтаж, тільки в меблях: шафі, комоді, тумбочці. Прихований відсік буде знаходитись не тільки за дверцятами меблів, але і, припустимо, за одягом, що лежить. А оскільки встановити невеликий домашній сейф у шафі-купе простіше, ніж у стінці, це непогане рішення для компактних і не дуже дорогих цінностей (оскільки захист такого сховища зазвичай трохи вищий за базовий).
  • Замаскований. У визначенні того, які сейфи краще для дому, ці вважаються найбільш оптимальними. Адже їхній дизайн імітує звичайні побутові предмети, що робить їх зовсім непомітними навіть на видному місці! Наприклад, невеликий сейф може ховатися всередині пуфу або основи торшера. Також є моделі, що вбудовуються в стінки з лицьовою частиною, яка не відрізняється від розеток або вентиляційних отворів.
  • Не приховані. Іноді відсутня велика потреба у приховуванні сейфа – бухгалтерські шафи тому найкраще підтвердження. У такому разі можна взяти звичайну модель, і заощадити на її установці. До речі, не варто думати, що сейф зіпсує інтер'єр. Він може виглядати строго, елегантно і навіть мати вишукане дороге оздоблення з дерева та шкіри (це популярно, наприклад, при виготовленні збройових сейфів).

Яку б конструкцію сейфа ви в результаті не вибрали, необхідно подумати про його закріплення. Зловмисники можуть спробувати просто забрати сховище з собою (якщо воно, звичайно, не важить 500-800 кг)…

 Монтаж – окрема тема, але базові поради виділити можна:

  • Чим більше поверхонь, до яких кріпиться сейф, тим краще. Якщо він не буде вмонтований усередину стіни, то він повинен «триматися» хоча б за одну стіну та підлогу. Ідеальний компроміс – це кут кімнати, де можна закріпитися за підлогу та одразу за дві стіни.
  • Чим більше точок кріплення, тим краще. З кожною з поверхонь сейф повинен з'єднуватись хоча б у двох місцях. Причому місця для кріплення повинні бути максимально надійними – в бетоні, цегляній кладці або металі (а не в дерев'яному перекритті або гіпсокартоні). 
  • Задня стінка сейфа не повинна дивитися в сусідню кімнату або до сусідів (особливо якщо товщина стіни менше 35-40 см). У цьому випадку є ймовірність спроби злому ззаду. Тильна сторона короба може мати зменшену товщину (це характерно в більшості випадків для моделей, що вбудовуються).

Додаткові нюанси при підборі сейфів

Думаєте ви про вибір домашнього сейфа або офісного, в кожному з цих випадків не буде зайвим звернути увагу на ряд другорядних питань. 

До них відносяться:

  • Полиці. У середніх та великих сейфах наявність поличок – фактично обов'язковий компонент конструкції. При цьому в окремих моделях їх можна переставляти на різні рівні, що дозволяє оптимізувати внутрішній простір шаф максимально під ваші потреби.
  • Трейзер. Якщо ви хотіли дізнатися, як вибрати сейф для грошей, варто знайти модель з трейзером – відділенням, що замикається на свій ключ. Воно ідеально підходить для купюр і кредиток, та дозволить забезпечити роздільний доступ до вмісту сейфу для кількох осіб.
  • Ціна. Правило оцінки сейфів просте: дешеві моделі не забезпечать надійного захисту. Щоправда, і купувати таку шафу навряд чи варто. Тому потрібно співвідносити вартість сейфа та речей усередині нього. Часом зустрічається думка, що сховище має коштувати щонайменше 10-20% від вартості свого вмісту.
  • Умови. В обговореннях того, який сейф для будинку вибрати, нерідко забувають про важливе – наявність сигналізації та охорони на об'єкті. Якщо, наприклад, ви живете в котеджному селищі, що охороняється, і в будинку є різні датчики злому, можна знизити вимоги до рівня захисту сейфа. З офісними моделями все так само.

А ще деякі експерти радять замовляти одразу два сейфи: один простий і менш замаскований, а інший дорожчий і добре прихований. Перший може виступити як обманка: злодії знайдуть його й не подумають шукати ще один. А навіть якщо й почнуть пошуки, це призведе до витрат зайвого часу, який іноді може врятувати ситуацію.

Де купити гарний сейф?

Коли ви визначилися з потрібними характеристиками, можна перейти до головного – купівлі! Але це непросто. Адже треба знайти перевіреного продавця, якому можна довіряти. І саме ним є компанія «Таргетгруп»! У нас на вас чекають:

  • Широкий асортимент. Ми пропонуємо величезний вибір сейфів для дому, офісу та ін. У нас є всі види стійких до злому, збройових, вбудованих, готельних, автомобільних та інших моделей.
  • Висока якість. У нашому каталозі представлені вироби таких відомих брендів, як Griffon та Blockline. Їхні сейфи відрізняються довговічністю та зручністю використання.
  • Грамотна підтримка. Наші консультанти завжди підкажуть, який виробник сейфа кращий, на які характеристики потрібно звертати увагу, і нададуть відповіді на всі ваші запитання.
  • Вигідні умови. Наша компанія має привабливі ціни на всю продукцію. Ми забезпечуємо висококласний сервіс та швидку доставку по Україні.

Не варто витрачати час на пошуки. Краще відразу зверніться до «Таргетгруп», оскільки з нами вибрати сейф буде легко та швидко, гарантуємо